equinor | Polenergia

Zapraszamy polskich przedsiębiorców na Dzień Dostawcy z Hitachi Energy

Equinor wraz z Polenergią organizują kolejne spotkanie dla przyszłych dostawców komponentów i usług dla swoich projektów morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III. W wydarzeniu weźmie udział główny dostawca i wykonawca części elektroenergetycznej obu farm - Hitachi Energy, który poszukuje potencjalnych partnerów do swojego łańcucha dostawców w offshore wind. 

Polenergia i Equinor, które wspólnie realizują projekty trzech farm wiatrowych w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim o łącznej mocy prawie 3 GW – MFW Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III – zapraszają przedstawicieli polskich firm - potencjalnych poddostawców 15 czerwca do Łodzi.  Dzień Dostawcy z Hitachi odbędzie się 15 czerwca br. o godz. 9:00 w obiekcie Expo w Łodzi przy al. Politechniki 4.  Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje jedynie rejestracja.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod linkiem: Rejestracja  

09:00     10:00     Rejestracja i powitalna kawa | Welcome coffee & registration

10:00     10:15     Otwarcie  | Opening

10:15     10:30     Prezentacja projektów MFW Bałtyk II &III | Bałtyk II & III Projects presentation

10:30     11:10     Prezentacja zakresu prac Hitachi Energy | Hitachi Energy scope of work presentation

11:10     11:30     Przerwa kawowa |Coffee Break

11:30     14:30     Sesje dedykowane  Pakietom | Break-out sessions

14:00     15:00     Lunch |Short Lunch break

15:00     15:15     Strategia local content i ogólne zasady zamówień /Local Content Strategy & General Procurement Rules

15:15     15:45     Zaufanie, współpraca w zakresie innowacji i budowy kompetencji |Trust & Collaboration in Innovation & Competence

15:45     16:00     Podsumowanie i zakończenie |Summary & Closing

Dzień Dostawcy to kolejne spotkanie z krajowymi firmami, które chcą się włączyć w łańcuch dostaw dla projektów morskich farm wiatrowych rozwijanych przez Equinor i Polenergię. Tym razem wydarzenie w całości poświęcone będzie przyszłej współpracy z polskimi przedsiębiorcami w zakresie konkretnego komponentu farmy wiatrowej, jakim jest infrastruktura elektroenergetyczna.  Jej głównym wykonawcą (Tier 1) w projektach Bałtyk II i Bałtyk III będzie firma Hitachi Energy, która odpowiadać będzie za zaprojektowanie części elektroenergetycznej obu farm wiatrowych, wykonanie analiz systemowych, dostarczenie produktów, urządzeń i systemów elektroenergetycznych dla stacji morskich. W zakresie prac Hitachi jest także wykonanie stacji lądowych w formule „pod klucz”, a także przyłączenie tych obiektów do sieci.   

Współpraca z wiodącą międzynarodową firmą energetyczną, której technologia HVAC (High Voltage Alternating Current) jest kluczowa dla efektywnego przesyłu energii z morza na ląd, to ogromna szansa dla polskich przedsiębiorstw do włączenia się w łańcuch dostawców i poddostawców w całej Polsce. Dlatego już dzisiaj organizatorzy Dnia Dostawcy zachęcają do rezerwacji terminu i udziału w spotkaniu.   

Jego celem jest stworzenie platformy dialogu pomiędzy uznanym międzynarodowym dostawcą, a krajowymi poddostawcami, których produkty i usługi mogą być wykorzystane w projektowaniu i wykonaniu instalacji elektrycznej obu farm – od turbin wiatrowych do punktu przyłączenia z Krajowym Systemem Elektroenergetycznym w stacji Słupsk-Wierzbięcino. 

Poszukiwani są dostawcy komponentów i usług dla m.in. takich wysoko wyspecjalizowanych produktów, jak: prace budowlane, elektryczno-montażowe, uruchomienia, kable MV i LV; szynoprzewód 36kV, transformatory pomocnicze, aparatura wysokiego napięcia, rozdzielnie MV, LV i szafki kablowe, rozdzielnie AC/DC, systemy gaszenia gazem i gaszenia transformatorów, monitoring (CCTV) wraz z kontrolą dostępu, agregaty kontenerowe dużej mocy, stacje kontenerowe MV/LV, konstrukcje stalowe pod aparaturę. 

Wydarzenie Hitachi Supplier’s Day jest wyjątkowe w skali kraju, gdyż po raz pierwszy tak silnie koncentruje się nie tylko na firmach z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, ale także na potencjale dostawców z głębi kraju.   

Na spotkaniu omówione zostaną m.in.: 

  • harmonogram inwestycji 
  • poszukiwane innowacje i kompetencje 
  • normy i wymagania dla dostawców 
  • biznesowy potencjał do rozwoju w branży offshore wind 

Na specjalnych sesjach tematycznych eksperci Hitachi Energy będą rozmawiać indywidualnie z dostawcami o konkretnych pakietach zakupowych.  

Organizatorami spotkania są Equinor, Polenergia  oraz Hitachi Energy, dostawca i wykonawca części elektroenergetycznej dla morskich farm wiatrowych Bałtyk II i Bałtyk III.  

Formuła spotkań zaproponowana przez Equinor i Polenergię spodobała się rynkowi po sukcesie pierwszego takiego wydarzenia – przeprowadzonego w styczniu bieżącego roku Dnia Dostawcy, w który zaangażowani byli przedstawiciele Siemens Gamesa – preferowanego dostawcy generatorów turbin dla projektów Bałtyk II i III.